• Stacja Uzdatniania Wody w Mostowie

  • Stacja Uzdatniania Wody w Koszalinie

  • Oczyszczalnia ścieków Jamno

  • Oczyszczalnia ścieków Jamno - suszarnia osadów

  • Muzeum Wody MWiK Koszalin

994 - Bezpłatny całodobowy numer do pogotowia wodno-kanalizacyjnego

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Koszalinie BIP

Światowy Dzień Wody i Dzień Ochrony Bałtyku

22.03.2017
Światowy Dzień Wody

22 marca to podwójnie ważna data - Światowy Dzień Wody i Dzień Ochrony Bałtyku.To również jedna z okazji, aby goście odwiedzający Muzeum Wody poznali rolę wodociągów w procesie ochrony zasobów wodnych regionu sąsiadującego z Morzem Bałtyckim.

W 2017 r. mija 15 lat odkąd Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło dzień 22 marca jako Światowy Dzień Wody. W tym roku hasło przewodnie brzmi WASTEWATER, czyli w tłumaczeniu z języka angielskiego - ścieki. Wykorzystanie wody bez jednoczesnego produkowania ścieków jest niemożliwe. Z uwagi na to ONZ apeluje o wdrażanie takich rozwiązań technologicznych i ekonomicznych, które pozwolą zachować zasoby naturalne Ziemi dla przyszłych pokoleń.

 

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja  chronią środowisko w każdej sferze działalności, szczególnie w obszarze związanym z oczyszczaniem ścieków. Dzięki biologicznej redukcji związków azotu i fosforu w ściekach, a także termicznej utylizacji osadów w suszarni, oczyszczone ścieki bezpiecznie wracają do środowiska, a osady zostają zdezynfekowane i mogą ulec spaleniu.

 

Z okazji Światowego Dnia Wody koszalińskie Muzeum Wody odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 12 w Koszalinie, panie z bonińskiego koła PTTK oraz uczniowie drugich klas ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Ci ostatni uhonorowali święto niebieskimi ubraniami i przygotowali album poświęcony wodzie. 

 

X

Wyślij link znajomemu